Громадський транспорт

Особливість використання GPS систем у громадському транспорті полягає в необхідності формування звітів, які не є притаманними в інших галузях. Зазвичай, керування водіями здійснюється центральною диспетчерською, що потребує поєднання транспортних одиниць різних власників, які рухаються різними маршрутами, в одному програмному комплексі. Наприклад, узагальнений звіт по кількості транспортних одиниць, які працюють на певних маршрутах, дотримання графіків руху водіями, час початку та закінчення роботи, та ін.

Візуалізація потребує відображення руху транспортних засобів згідно маршрутів не тільки на комп’ютерах контролюючих органів та перевізників, а також споживачів транспортних послуг — пасажирів. Є дуже доречним встановлення інформаційних табло із відображенням поточної інформації стосовно руху транспортних засобів.

Окрема задача — створення маршрутів, зупинок у цифровій формі та їхня голосова озвучка. В диспетчерській, також, потрібен інструмент, який дозволяє назначати або знімати транспортні засоби з маршрутів згідно укладених угод.

Одна з головних проблем впровадження сателітних систем в населених пунктах — необхідність їхньої адаптацїЇ під конкретні умови. Крім того, нормальному розвитку подібних систем стає на заваді намагання чиновників впливати на процес контролю перевезень .